POMAGAMY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

 

WSPÓLNIE MOŻEMY ZROBIĆ WIĘCEJ, POMAGAJMY

Okręgowy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Krośnie podjął współpracę z samorządami z południowo - wschodniej Polski, które z racji swojego położenia terytorialnego jako pierwsze udzielają pomocy osobom przybywającym z terenów Ukrainy.

 

 

 

 

 

W tych tragicznych chwilach solidaryzujemy się z Ukrainą i wszyscy pomagamy w każdy możliwy sposób, jednocześnie sprzeciwiając się w ten sposób rosyjskiej tyranii!

Pomoc uchodźcom z Ukrainy, uciekającym przed inwazją rosyjską to nasz wspólny obowiązek. Ministerstwo Sprawiedliwości na polecenie ministra Zbigniew Ziobro podjęło różne inicjatywy, by skutecznie ich wspierać. #PomagamUkrainie

Informujemy, że Ministerstwo Sprawiedliwości przekazało prawie 2 tys. miejsc dla uchodźców w ośrodkach podległych resortowi.

Działa całodobowa infolinia telefoniczna dla uchodźców + 48 222 309 900

Wszystkie osoby pokrzywdzone przestępstwem, w tym ofiary działań wojennych uciekające z Ukrainy, mogą też liczyć na natychmiastowe i bezpłatne wsparcie ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

Strona Funduszu Sprawiedliwości działa już w języku ukraińskim - www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/ua/. Ministerstwo Sprawiedliwości, które jest Dysponentem Funduszu, może szybciej i skuteczniej pomagać ofiarom rosyjskiej napaści na Ukrainę.

 

Przede wszystkim jest to pomoc prawna, pomoc psychologiczna i materialna, w tym bony żywnościowe, bony towarowe na zakup odzieży, bielizny, obuwia, środków czystości i higieny osobistej i pomoc tłumacza.

Informację dotyczącą szczegółowej pomocy z Funduszu Sprawiedliwości można uzyskać w Okręgowym Ośrodku Pomocy Pokrzywdzonym w Krośnie i w Lokalnych Punktach Pomocy pod numerem telefonu 531 995 236.

Ponadto przekazujemy wykaz placówek świadczących pomoc w całej Polsce: https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy/ 

Na co dzień wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i tych, którzy pragną pomagać. Budujemy mosty pojednania i łączymy inicjatywy zmieniające świat na lepsze. Głęboko wierzymy, że dobro jest w wyryte w sercu każdego człowieka, chcemy je budzić mimo wszystko. Bądźmy dla siebie dobrzy. Jesteśmy w gotowości by włączyć się we wszelkie działania pomocowe dla naszych sąsiadów.

 Drodzy Przyjaciele z Ukrainy – jesteśmy z Wami i możecie na nas liczyć.

PLIKI DO POBRANIA

Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w języku ukraińskim - POBIERZ PLIK

Wniosek o udzielnie pomocy w języku ukraińskim  - POBIERZ PLIK